Jakich nadużyć najczęściej dopuszczają się pracodawcy?

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Możliwości rozwoju zawodowego
  3. Jakich nadużyć najczęściej dopuszczają się pracodawcy?
nadużycia ze strony pracodawców

Nadużycia ze strony pracodawców zdarzają się częściej, gdy panuje wysokie bezrobocie. Wtedy większość kandydatów cieszy się, jeśli uda im się znaleźć źródło dochodów i przymyka oko na nieprawidłowości. Jakich nadużyć najczęściej dopuszczają się szefowie?

  1. Niejasne warunki zatrudnienia

Twój pracodawca zwleka z podpisaniem umowy? A może masz umowę zlecenie, chociaż powinieneś być zatrudniony na podstawie umowy o pracę? Takich zachowań nie można lekceważyć. Dbajmy o to, aby zasady wypłacania premii pozostawały jasne od początku.

  1. Czas pracy

Wielu pracodawców miga się z udzieleniem dwutygodniowego urlopu wypoczynkowego. Za takie przewinienie firmie grozi kara grzywny. Nie wszyscy pracownicy są też świadomi tego, że w nadzwyczajnych sytuacjach, takich jak np. ślub lub śmierć członka rodziny, mogą skorzystać z urlopu okolicznościowego.

Kolejną kwestią pozostaje sprawa nadgodzin i wykonywania obowiązków służbowych w weekendy. Jeżeli pracodawca nie płaci należycie, to lepiej rozglądać się za nową pracą w Łobzie.

  1. Nieprzestrzeganie zasad BHP

Zdarza się to najczęściej w branży budowlanej i jest nierzadką przyczyną wypadków w pracy.  Uchybienia w tym zakresie mogą nieść zagrożenia dla zdrowia, a nawet dla życia.

  1. Wypowiadanie umów

W przypadku zwolnienia, w zależności od czasu zatrudnienia, pracownikowi przysługuje określony okres wypowiedzenia. Niektórzy pracodawcy wypowiadają umowy z dnia na dzień i nie wystawiają świadectw pracy. W walce z tego typu nadużyciami pomaga Państwowa Inspekcja Pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

02 Marca 2024

Inżynier Budowy - roboty energetyczne

Trakcja S.A.

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Opis stanowiska Organizacja i nadzór nad terminowością wykonywania prac budowlanych oraz dostaw materiałów. Nadzorowanie i koordynowanie prac wykonawczych przez podwykonawców i siły własne....
Więcej

02 Marca 2024

Regionalny przedstawiciel handlowy (rynek polski)

Play Wood LCC

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Opis pracy: Poszukujemy przedstawiciela handlowego, dla którego komunikacja z ludźmi jest wielką przyjemnością, którego głównym zadaniem będą kontakty z kupującymi (sprzedaż B2B) - handel...
Więcej

02 Marca 2024

Kierowca Wywrotki 4-osiowej

POLAQUA Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Świnoujście, ul. Bunkrowa 1

  • ZADANIA: wykonywanie prac ziemnych na terenie budowy; obsługa pojazdu zgodnie z jego przeznaczeniem i zasadami bezpieczeństwa; dbałość o stan techniczny maszyny; współpraca z pozostałymi...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca