Perspektywy dla absolwentów medycyny weterynaryjnej

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Perspektywy dla absolwentów medycyny weterynaryjnej
weterynarz

Większość absolwentów medycyny weterynaryjnej zajmuje się leczeniem zwierząt domowych lub hodowlanych. Takie osoby znajdują zatrudnienie w przychodniach, klinikach, ogrodach zoologicznych lub decydują się na prowadzenie własnej działalności. Oczywiście weterynarz może wyspecjalizować się w leczeniu konkretnego gatunku zwierząt. Inaczej wygląda praca przy zwierzętach gospodarskich, a inaczej przy egzotycznych.

Jakie kompetencje musi mieć kandydat na lekarza weterynarii?

Z pewnością w zawodzie weterynarza sprawdzą się osoby spostrzegawcze, otwarte na rozwój i dokształcanie się. W takim fachu często przydaje się odporność na stres i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Trzeba mieć na uwadze, że liczy się też dobry stan zdrowia.

Praca inspektora weterynaryjnego

Osoby, które szukają pracy w Wałczu, a mogą pochwalić się dyplomem ukończenia studiów weterynaryjnych, powinny zainteresować się rekrutacją na stanowisko inspektora weterynaryjnego. Tego typu praca częściowo odbywa się w terenie, ale zasadniczo ma charakter administracyjno-biurowy. Inspektor weterynaryjny zajmuje się m.in. zwalczaniem chorób zakaźnych, przygotowywaniem kalkulacji kosztów szczepienia zwierząt i kontrolą dobrostanu zwierząt. Jeśli interesują Cię podobne oferty pracy w Wałczu, to warto znać języki obce i mieć prawo jazdy kat. B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

09 Grudnia 2023

Administrator obiektu

STRABAG PFS

zachodniopomorskie / Kołobrzeg

  • Zadania: administrowanie powierzonym obiektem hotelowo-apartamentowym prace gospodarczo-administracyjne: bieżąca kontrola obiektu, zgłaszanie usterek, uszkodzeń koordynowanie usługi...
Więcej

08 Grudnia 2023

Płytkarz

Powiatowy Urząd Pracy w Goleniowie

zachodniopomorskie / Glewice

  • Umiejętność położenia glazury i terakoty/ okładanie ścian oraz podłóg płytkami ceramicznymi Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Uprawnienia: Umiejętność...
Więcej

08 Grudnia 2023

Pracownik budowlany

Powiatowy Urząd Pracy w Świdwinie

zachodniopomorskie / Rzecino

  • wykonywanie prac budowlanych Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Wymagania inne:
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca