Praca leśnika w Bornym Sulinowie

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Praca leśnika w Bornym Sulinowie
praca leśnika w Bornym Sulinowie

Borne Sulinowo posiada swoje nadleśnictwo, które jest jednym z najmłodszych w Polsce. Powstało w 1993 roku i obejmuje obszar ponad 20 tysięcy hektarów. Zadaniem Nadleśnictwa Borne Sulinowo jest gospodarowanie podległym mu obszarem leśnym w taki sposób, by zapewnić równowagę ekosystemów.

Pracownicy Nadleśnictwa zajmują się hodowlą, ochroną lasu, ochroną przeciwpożarową, pozyskiwaniem drewna, budową dróg leśnych, melioracją gruntów oraz innymi działaniami niezbędnymi w prawidłowym funkcjonowaniu gospodarki leśnej.

Zawód leśniczego jest w Polsce bardzo szanowany. Jak nim zostać? Przede wszystkim należy posiadać w sobie rozwiniętą pasję do przyrody – zawód leśnika nie jest dla każdego i nie każdy odnajdzie się w specyficznych warunkach miejsca pracy. Idealny leśniczy musi być odporny na samotność oraz niesprzyjające warunki pogodowe. Jednocześnie trzeba ukończyć studia wyższe bądź technikum. Kształcenie w opisywanym zawodzie proponują cztery uczelnie wyższe oraz kilkanaście szkół średnich. Średnie wynagrodzenie leśników wynosi 4800 złotych brutto, natomiast podleśników około 2000 złotych netto. Dodatkowym benefitem są premie kwartalne oraz tzw. „trzynastki”, a więc trzynasta pensja w roku.

Co ciekawe, leśnicy dostają również mieszkanie służbowe na czas wykonywania obowiązków zawodowych, które mogą wykupić za 5% jego wartości. Niestety zawód ten wiąże się też z dość poważnymi zagrożeniami, a podstawowym z nich jest borelioza – choroba, na którą ryzyko zachorowania wśród pracowników nadleśnictw jest naprawdę spora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

30 Maja 2023

Barman

Młodzieżowe Biuro Pracy Wałbrzych

zachodniopomorskie / Mrzeżyno

  • obsługa baru, serwowanie napoi alkoholowych i bezalkoholowych, utrzymywanie czystości Wymagania inne: Mile widziany kurs barmański. Wymagana pełnoletność. Wymagana książeczka sanepidowska
Więcej

30 Maja 2023

Pomoc kuchenna

Młodzieżowe Biuro Pracy Wałbrzych

zachodniopomorskie / Mrzeżyno

  • pomoc w zbieraniu i myciu naczyń, inne prace zlecone Wymagania inne: Wymagana pełnoletność i książeczka sanepidowska
Więcej

30 Maja 2023

Kelner

Młodzieżowe Biuro Pracy Wałbrzych

zachodniopomorskie / Mrzeżyno

  • Obsługa gości hotelowych w sali restauracyjnej (bufet), utrzymanie czystości Wymagania konieczne: Wykształcenie: zasadnicze zawodowe Wymagania inne: Mile widziane doświadczenie Pełnoletniość....
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca