Przystosowanie do życia społecznego ma wpływ na stopień bezrobocia

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Przystosowanie do życia społecznego ma wpływ na stopień bezrobocia

W Białogardzie bezrobocie jest jednym z największych problemów, który dotyczy obszaru całej gminy. Problemy te dotykają nie tylko strefy gospodarczej, ale przede wszystkim indywidualnej w całym społeczeństwie lokalnym.

Walka z bezrobociem niejednokrotnie to walka z wiatrakami. Ponieważ ciężko jest jednoznacznie określić główną przyczynę bezrobocia, ciężko także jednoznacznie walczyć jedną bronią nie znając przyczyny. Jest wiele czynników składających się na problem bezrobocia.

W Białogardzie do głównych czynników powodujących bezrobocie zaliczane są: wysokie koszty pracy, niski stopień wykształcenia znacznej części społeczeństwa, stanowczo zbyt wolny wzrost gospodarczy regionu, niekorzystne interpretacje prawa pracy lub niezrozumiałe zapisy prawa. Najczęściej jednak problem bezrobocia związany jest bezpośrednio z postawą osób pozostających bez pracy.

Na terenie Białogardu poziom przedsiębiorczości lokalnej społeczności jest bardzo niski. Strefa działalności gospodarczej w dużej mierze zależy od potencjału lokalnej społeczności, ale także od wsparcia władz lokalnych oraz lokalizacji. Aktywność przedsiębiorców mądrze wspieranych przez władze to także nowe miejsca pracy i zmniejszenie stopy bezrobocia.

Niezwykle istotny już na poziomie młodego obywatela jest dostęp do edukacji, a potem placówek użyteczności społecznych. Dzięki powszechnej dostępności do tych instytucji zmniejsza się bariera społeczna oraz zwiększa przystosowanie do integracji społecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

09 Grudnia 2023

Praktykant do Programu Praktyk - Finanse POB

STRABAG Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Pobierowo

  • Zadania: Bieżące wsparcie administracyjno – finansowe budowy Przygotowanie analiz i raportów finansowych Wsparcie w prowadzeniu dokumentacji budowy Archiwizacja dokumentów Wymagania: Jesteś...
Więcej

09 Grudnia 2023

Customer Supporter with English

Concentrix

zachodniopomorskie / Szczecin

  • providing a comprehensive service to Ryanair airline passengers, assisting passengers via: incoming calls/chat/e-mail, providing general information, supporting passengers with travel difficulties,...
Więcej

09 Grudnia 2023

Technik Serwisu

THESAR Systemy Informatyczne Sp. z o.o.

zachodniopomorskie /

  • Poszukujemy osób do stałej współpracy w trybie B2B przy obsłudze w ramach outsourcingu naszego klienta - wiodącej na rynku firmy z branży telekomunikacyjnej. Praca w terenie – samodzielne...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca