Rolnictwem bogaty teren

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Rolnictwem bogaty teren

Nowogard położony jest w granicach administracyjnych powiatu goleniowskiego, czyli mniej więcej w środkowej części województwa zachodniopomorskiego. W centralnej części gminy Nowogard znajduje się miasto…Nowogard, które zamieszkuje 69% mieszkańców całej gminy. Teren, na którym się znajduje, jest ciekawie ukształtowany. Dominują tu pola uprawne, ale także łąki i lasy oraz pastwiska i zbiorniki wodne. Lasy bogate są w różnorodne gatunki roślin rzadkich i pozostających pod ochroną.

Teren sprzyja

Przemysł jest tu słabo rozwinięty ze względu na przewagę terenów rolniczych. Za to rolnictwo ma się tu dobrze i jest na naprawdę wysokim poziomie. Rzeźba terenu, pagórkowate ukształtowanie sprzyja rozwojowi rolnictwa. Umiarkowany klimat  oceaniczny również przyczynia się do dobrego wzrastania plonów. Co ciekawe na terenie Nowogardu prawie nie występują zjawiska takie jak nawałnice czy silne wiatry. Oczywiście najważniejsze są gleby, a te nie są najwyższej jakości, co nieco zaniża wskaźnik produkcji rolnej.

Za pracą

Gospodarstwa rolne to często jedyne źródła dochodu całych rodzin. Bezrobocie jest spore, ale w ostatnim czasie powoli spada dzięki rozwojowi funkcjonujących tu dużych firm i otwieraniu się nowych inwestycji. Jeśli tylko pojawią się nowe szanse na podjęcie pracy, z pewnością z tej możliwości skorzysta wiele osób. Bardzo potrzebne są nowe miejsca dla osób zwłaszcza z wykształceniem wyższym, które do tej pory w większości przypadków zmuszone były, opuszczać swoją rodzinną miejscowość, aby podjąć pracę gdzieś indziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

30 Maja 2023

Barman

Młodzieżowe Biuro Pracy Wałbrzych

zachodniopomorskie / Mrzeżyno

  • obsługa baru, serwowanie napoi alkoholowych i bezalkoholowych, utrzymywanie czystości Wymagania inne: Mile widziany kurs barmański. Wymagana pełnoletność. Wymagana książeczka sanepidowska
Więcej

30 Maja 2023

Pomoc kuchenna

Młodzieżowe Biuro Pracy Wałbrzych

zachodniopomorskie / Mrzeżyno

  • pomoc w zbieraniu i myciu naczyń, inne prace zlecone Wymagania inne: Wymagana pełnoletność i książeczka sanepidowska
Więcej

30 Maja 2023

Kelner

Młodzieżowe Biuro Pracy Wałbrzych

zachodniopomorskie / Mrzeżyno

  • Obsługa gości hotelowych w sali restauracyjnej (bufet), utrzymanie czystości Wymagania konieczne: Wykształcenie: zasadnicze zawodowe Wymagania inne: Mile widziane doświadczenie Pełnoletniość....
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca