Ryneczek moryński

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Ryneczek moryński

Najwięcej mieszkańców Morynia zatrudnionych jest w tzw. usługach nierynkowych. Oznacza to tyle, że są to pracownicy Urzędu Miejskiego, szkół itp. Największą grupę stanowią osoby zatrudnione w rolnictwie. Tuż za rolnictwem na prowadzenie wysuwa się sektor przemysłu, a także budownictwa.

W rolnictwie prym wiodą indywidualne gospodarstwa rolne, które nie zawsze brane są pod uwagę w przeliczeniu na sektor pracy rolnictwa. W indywidualnych sekcjach nie zatrudniani są pracownicy, co tym samym nie ma większego znaczenia dla pod względem gospodarczym.

Przekrój zarobkowy morynian pokazuje, że na pierwszym miejscu jest praca wykonywana osobiście. Pozostałe wpływy do budżetu domowego pochodzą z rent, emerytów czy zasiłków różnego rodzaju.

Stagnacja na rynku pracy w Moryniu nie sprzyja rozwojowi miejscowości. Młodzi często wyjeżdżają w poszukiwaniu zatrudnienia do większych miast lub za granicę. Ci bardziej przywiązani do swojej ziemi, starają się rozwijać działalności gospodarcze na terenie Morynia.

Spora grupa pracujących morynian swoją pracę wykonuje w innej miejscowości ościennej, niekoniecznie w samym Moryniu. W głównej mierze wynika to zwyczajnie z braku oferty na lokalnym rynku pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

02 Marca 2024

Inżynier Budowy - roboty energetyczne

Trakcja S.A.

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Opis stanowiska Organizacja i nadzór nad terminowością wykonywania prac budowlanych oraz dostaw materiałów. Nadzorowanie i koordynowanie prac wykonawczych przez podwykonawców i siły własne....
Więcej

02 Marca 2024

Regionalny przedstawiciel handlowy (rynek polski)

Play Wood LCC

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Opis pracy: Poszukujemy przedstawiciela handlowego, dla którego komunikacja z ludźmi jest wielką przyjemnością, którego głównym zadaniem będą kontakty z kupującymi (sprzedaż B2B) - handel...
Więcej

02 Marca 2024

Kierowca Wywrotki 4-osiowej

POLAQUA Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Świnoujście, ul. Bunkrowa 1

  • ZADANIA: wykonywanie prac ziemnych na terenie budowy; obsługa pojazdu zgodnie z jego przeznaczeniem i zasadami bezpieczeństwa; dbałość o stan techniczny maszyny; współpraca z pozostałymi...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca