Siła młodych przedsiębiorców

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Siła młodych przedsiębiorców

Gdy rynek pracy nie obfituje w oferty, a znalezienie wymarzonego zajęcia jest niemożliwe w Sianowie, trzeba podjąć samodzielne działanie. Niestety większość młodych osób opuszcza swoją rodzinną miejscowość ze względu na brak perspektyw związanych z zatrudnieniem.

Pasja przede wszystkim

Jednak jest także grupa młodych walecznych, którzy postanowili zawalczyć o swój los, by nie musieć przy tym opuszczać Sianowa. Do tej grupy należą ambitni przedsiębiorcy, którzy postawili na spełnianie swoich pasji i założyli własny biznes.

Działalność

Założenie własnej działalności gospodarczej jest bardzo dużym krokiem w życiu każdego człowieka. Jest to spory wydatek i ryzyko związane z „wstrzeleniem się w rynek”. Mimo wszystko coraz więcej mieszkańców Sianowa decyduje się na podjęcie takiej inicjatywy.

Dotacja

Minimalizacja wydatków na start działalności jest możliwa dzięki środkom unijnym dostępnym w Urzędzie Pracy, które przewidziane są właśnie na tego typu projekty. Aby móc z nich skorzystać trzeba mieć status osoby bezrobotnej, odpowiedni profil nadany przez doradcę z urzędu oraz złożyć kilka dokumentów w tym szczegółowy biznes plan. Na tej podstawie urzędnicy przyznają dotację, która w razie niewykorzystania lub nieprawidłowego przebiegu działalności w okresie roku od jej podjęcia podlega zwrotowi wraz z odsetkami.

Zdalnie

Młodzi mieszkańcy Sianowa, aby móc pracować zgodnie ze swoimi przekonaniami zazwyczaj wybierają branże, które bezpośrednio nie funkcjonują na rodzimym rynku, jednak nie wykluczają możliwości prowadzenia ich zdalnie na terenie swojego miejsca zamieszkania.

Freelance

Zdalnie pracują zazwyczaj freelancerzy oferujący usługi doradcze, copywriterskie, designerskie i projektowe. Powstaje także dużo sklepów internetowych z funkcją wysyłki na terenie całej Polski. Jedynym ograniczeniem jest zatem kreatywność osoby podejmującej działalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

09 Grudnia 2023

Administrator obiektu

STRABAG PFS

zachodniopomorskie / Kołobrzeg

  • Zadania: administrowanie powierzonym obiektem hotelowo-apartamentowym prace gospodarczo-administracyjne: bieżąca kontrola obiektu, zgłaszanie usterek, uszkodzeń koordynowanie usługi...
Więcej

08 Grudnia 2023

Płytkarz

Powiatowy Urząd Pracy w Goleniowie

zachodniopomorskie / Glewice

  • Umiejętność położenia glazury i terakoty/ okładanie ścian oraz podłóg płytkami ceramicznymi Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Uprawnienia: Umiejętność...
Więcej

08 Grudnia 2023

Pracownik budowlany

Powiatowy Urząd Pracy w Świdwinie

zachodniopomorskie / Rzecino

  • wykonywanie prac budowlanych Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Wymagania inne:
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca