Siła napędowa rynku

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Siła napędowa rynku

Aby odnaleźć się na rynku pracy w Sianowie nie zawsze wystarczy zgłosić swoją kandydaturę na dane stanowisko. Niestety niewielkie miejscowości rządzą się swoimi prawami, a lokalny rynek pracy nie rozpieszcza poszukujących.

Czasami zdarza się tak, że poszukujący pracy, wcale jej nie szukają. Zależy im jedynie na zasiłku dla bezrobotnych i tylko dlatego rejestrują się w pośredniaku. Widać to wyraźnie, gdy pojawia się określona oferta pracy lub program aktywizacyjny, w którym bezrobotny może wziąć udział. Gdy zainteresowanie jest znikome, a zmiana statusu nie wskazuje na zainteresowanie, wtedy wszystko jest jasne.

Jednak nie można generalizować, gdyż jest masa ludzi, którzy usilnie i bez skutku poszukują pracy. W tym przypadku każda możliwość podjęcia zatrudnienia spotyka się z ogromnym zainteresowaniem.

Coraz więcej młodych ludzi, którzy zostają w Sianowie i z tą miejscowością wiążą przyszłość, rozważa założenie własnej działalności gospodarczej. Daje im to pewną wolność i siłę, aby się starać tu, na rynku w Sianowie i go rozwijać. Pomysłów na biznes jest wiele. Trzeba dobrze się zastanowić i przemyśleć wszelkie za i przeciw. Niekiedy genialny biznes trafia na niezdatny grunt i szansa na powodzenia gaśnie.

Młodzi prześcigają się w innowacjach biznesowych, dobrych dla małych miejscowości, gdzie ruch turystyczny wzmaga się z roku na rok. To głównie ten sektor daje siłę napędową do działania nowych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

08 Grudnia 2023

Płytkarz

Powiatowy Urząd Pracy w Goleniowie

zachodniopomorskie / Glewice

  • Umiejętność położenia glazury i terakoty/ okładanie ścian oraz podłóg płytkami ceramicznymi Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Uprawnienia: Umiejętność...
Więcej

08 Grudnia 2023

Pracownik budowlany

Powiatowy Urząd Pracy w Świdwinie

zachodniopomorskie / Rzecino

  • wykonywanie prac budowlanych Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Wymagania inne:
Więcej

08 Grudnia 2023

Nauczyciel wspomagający

Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie

zachodniopomorskie / Koszalin

  • Praca z dziećmi z orzeczeniem w przedszkolu Wymagania konieczne: Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), pedagogiczne Uprawnienia: Orzeczenie lekarskie dla celów sanitarno – epidemiologicznych...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca