Praca w zachodniopomorskim
zwolnienie z pracy

Straciłeś pracę? To nie koniec świata!

Redukcja etatów, likwidacja stanowiska czy zwolnienie – niezależnie od przyczyny, utrata pracy nie należy do spraw przyjemnych. Oczywiście w najtrudniejszej sytuacji są osoby, które mają kredyty i dzieci na utrzymaniu.

Gdzie udać się po pomoc po stracie pracy?

  • Powiatowy Urząd Pracy
    Urzędy pracy prowadzą programy aktywizacyjne dedykowane różnym grupom bezrobotnych. Na pomoc mogą liczyć m.in. osoby po 50 roku życia oraz byli pracownicy, których dotknęła likwidacja przedsiębiorstwa. Poza świadczeniem finansowym szanse dają liczne szkolenia i kursy, ułatwiające podniesienie kwalifikacji.
  • Nowe możliwości – sygnał do przekwalifikowania się
    Czasem utrata pracy może być impulsem do tego, by zacząć przeglądać oferty pracy w Bornem Sulinowie w zupełnie innej branży. Być może mógłbyś sprawdzić się na nowym stanowisku?
  • Autorefleksja
    Osoby, które zostały zwolnione, powinny szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy przyczyną tego zdarzenia były niezależne od nich okoliczności, czy raczej wina leżała po ich stronie. Warto przeprowadzić ocenę kompetencji zawodowych i zastanowić się nad tym, czy powodem utraty etatu były braki dotyczące umiejętności technicznych, czy miękkich. Być może przyczyną była niewłaściwa postawa lub błędy w komunikacji z przełożonymi.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *