Turystyczny świat 

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Turystyczny świat 

Świnoujście wielu osobom kojarzy się z miłymi wakacjami nad zalewem i Morzem Bałtyckim. Kurort, uzdrowisko, piękna turystyczna miejscowość. No i właśnie na tej turystyce oparty jest głównie lokalny rynek pracy. Turystyka to gałąź, na bazie której funkcjonuje życie miasteczka.

Oczywiście industrializacja była kolejnym krokiem do rozwoju handlu. Dlatego też w Świnoujściu największą grupą zawodową pracującą, są osoby działające właśnie w tych dwóch branżach.

Plusem mieszkania w takiej miejscowości jak Świnoujście są możliwości wyboru ścieżki prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży turystycznej. Ruch turystyczny nasilony głównie w sezonie trwającym od końcówki wiosny po wczesną jesień, sprzyja.

Może rozważyć pomysł własnej bazy noclegowej, gastronomii, czy innego rodzaju usług dla turystów. Tam, gdzie są turyści, w zasadzie wszystko się sprzedaje. Wszelkie usługi zawsze znajdą swoich amatorów w mniejszym, bądź większym stopniu.

Jeśli dodatkowo jesteś osobą bezrobotną, możesz postarać się o dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Z tego tytułu po wypełnieniu pliku dokumentów oraz opracowaniu biznesplanu, masz szansę otrzymać około 20 tysięcy złotych na start.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

02 Marca 2024

Inżynier Budowy - roboty energetyczne

Trakcja S.A.

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Opis stanowiska Organizacja i nadzór nad terminowością wykonywania prac budowlanych oraz dostaw materiałów. Nadzorowanie i koordynowanie prac wykonawczych przez podwykonawców i siły własne....
Więcej

02 Marca 2024

Regionalny przedstawiciel handlowy (rynek polski)

Play Wood LCC

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Opis pracy: Poszukujemy przedstawiciela handlowego, dla którego komunikacja z ludźmi jest wielką przyjemnością, którego głównym zadaniem będą kontakty z kupującymi (sprzedaż B2B) - handel...
Więcej

02 Marca 2024

Kierowca Wywrotki 4-osiowej

POLAQUA Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Świnoujście, ul. Bunkrowa 1

  • ZADANIA: wykonywanie prac ziemnych na terenie budowy; obsługa pojazdu zgodnie z jego przeznaczeniem i zasadami bezpieczeństwa; dbałość o stan techniczny maszyny; współpraca z pozostałymi...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca