Turystyczny świat 

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Turystyczny świat 

Świnoujście wielu osobom kojarzy się z miłymi wakacjami nad zalewem i Morzem Bałtyckim. Kurort, uzdrowisko, piękna turystyczna miejscowość. No i właśnie na tej turystyce oparty jest głównie lokalny rynek pracy. Turystyka to gałąź, na bazie której funkcjonuje życie miasteczka.

Oczywiście industrializacja była kolejnym krokiem do rozwoju handlu. Dlatego też w Świnoujściu największą grupą zawodową pracującą, są osoby działające właśnie w tych dwóch branżach.

Plusem mieszkania w takiej miejscowości jak Świnoujście są możliwości wyboru ścieżki prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży turystycznej. Ruch turystyczny nasilony głównie w sezonie trwającym od końcówki wiosny po wczesną jesień, sprzyja.

Może rozważyć pomysł własnej bazy noclegowej, gastronomii, czy innego rodzaju usług dla turystów. Tam, gdzie są turyści, w zasadzie wszystko się sprzedaje. Wszelkie usługi zawsze znajdą swoich amatorów w mniejszym, bądź większym stopniu.

Jeśli dodatkowo jesteś osobą bezrobotną, możesz postarać się o dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Z tego tytułu po wypełnieniu pliku dokumentów oraz opracowaniu biznesplanu, masz szansę otrzymać około 20 tysięcy złotych na start.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

28 Września 2023

Specjalista BHP

B-Service Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Prowadzenie nadzoru bhp na budowie Kompletacja dokumentacji bhp Opracowywanie i opiniowanie ibwr Sprawdzanie dokumentacji pracowniczej Kontrola uprawnień Współpraca z kierownikiem budowy...
Więcej

28 Września 2023

Szef kuchni w Kantynie Pracowniczej

Sodexo Polska Spółka z o. o.

zachodniopomorskie / Stargard

  • Opis stanowiska Zarządzanie podległym zespołem, Przygotowanie posiłków śniadaniowych i obiadowych, Dbanie o porządek i przestrzeganie zasad higieny, Utrzymanie standardów BHP Wymagania Minimum...
Więcej

28 Września 2023

Doradca Klienta

Bank Pocztowy S.A.

zachodniopomorskie / Kołobrzeg

  • Poszukujemy osoby, która: pracowała w sprzedaży produktów bankowych, finansowych lub telekomunikacyjnych (jeśli nie masz doświadczenia, możesz je zdobyć na stanowisku Młodszego Opiekuna...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca