W Drawsku Pomorskim bezrobotni zdobywają nowe zawody

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. W Drawsku Pomorskim bezrobotni zdobywają nowe zawody

W Drawsku Pomorskim formy aktywizacji zawodowej oferowane przez lokalny Urząd Pracy nie ograniczają się jedynie do powzięcia dotacji na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Różnorodnych programów wsparcia osób bezrobotnych jest znacznie więcej.

W związku z tym, że na terenie Drawska Pomorskiego wiele jest punktów usługowych, a zapotrzebowanie w zakresie mechaniki pojazdów oraz kierowców zawodowych różnego typu jest spore, aby wbić się w rynek, można podjąć jeden z projektów zawodowych dostępnych w urzędzie.

Ponieważ każda z osób ma przydzielonego indywidualnego opiekuna, taka osoba zna najlepiej predyspozycje, doświadczenie, obecne wykształcenie oraz oczekiwania kandydata do pracy. Biorąc pod uwagę lukę na rynku pracy wśród fachowców – specjalistów, może zaproponować bezrobotnemu specjalny kurs.

Kursy i szkolenia, które w swoim programie ma urząd, działają dwutorowo. Można na nich odświeżyć swoje umiejętności lub w przypadku, gdy bezrobotny posiadał niegdyś uprawnienia do wykonywania określonego zawodu, ale utracił je w wyniku długotrwałego stanu spoczynku, ma możliwość odzyskać je ponownie.

Dodatkowo pewnego rodzaju kursy zapewniają bezrobotnemu zdobycie w zasadzie nowego zawodu. I tak np. bezrobotny może udać się na kurs specjalistyczny w zakresie prowadzenia autobusów, samochodów ciężarowych czy wózków widłowych. Akurat tam, gdzie jest luka na rynku pracy w Drawsku Pomorskim, zdobycie zawodu kierowcy jest niezwykle przydatne w znalezieniu nowej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

30 Września 2023

Pielęgniarka

Health Resort & Medical Spa Panorama Morska

zachodniopomorskie / Jarosławiec (pow. sławieński, gm. Postomino)

  • Praca w przychodni POZ, w punkcie pobrań Praca w punkcie szczepień (opcjonalnie Wykształcenie min. średnie medyczne - preferowane ukończone studia licencjackie/magisterskie na kierunku...
Więcej

30 Września 2023

Sprzedawca - Doradca Klienta

MONNARI TRADE S.A.

zachodniopomorskie / Kołobrzeg, C.H. Karuzela

  • Salon Monnari Praca od zaraz Praca dla osób z doświadczeniem i bez doświadczenia Od kandydatów oczekujemy: doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku wykształcenia min. średniego z...
Więcej

30 Września 2023

Pracownik Kompletacji Zamówień

Selgros Cash&Carry

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Do Twoich zadań będą należeć m.in.: kompletacja towaru zgodnego z zamówieniem, rejestrowanie pobranego towaru, właściwe zabezpieczanie towaru i przygotowanie go do załadunku, udział w...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca