W Kołobrzegu nie tylko praca sezonowa

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. W Kołobrzegu nie tylko praca sezonowa

Myśląc Kołobrzeg, skojarzenia nasuwają się niemal natychmiast jednoznaczne. Morze, plaża, słońce, wakacje i niezapomniane wspomnienia. Obraz zatrzymany w głowie jak na pocztówce z pozdrowieniami.

Jednak Kołobrzeg to nie tylko miejscowość turystyczna, gdzie płynie beztrosko wakacyjny czas. W mieście mieszkają, żyją i funkcjonują na co dzień ludzie, którzy nie są urlopowiczami wypoczywającymi podczas sezonu letniego.

Tutejszy rynek pracy skoncentrowany jest wokół usług turystycznych i na tym opiera się główna działalność gospodarki lokalnej. Jest to zarazem największy sektor, w którym zatrudniona jest prawie cała społeczność lokalna. W zasadzie większość pobocznych branż dostosowana jest pod turystyczny sektor.

Mieszkańcy prowadzą działalności handlowo-usługowe, które niejednokrotnie funkcjonują tylko w trakcie sezonu wakacyjnego, ponieważ stanowią atrakcję dla turystów. Sprzedawane są pamiątki, lody, gofry, wykonywane tatuaże z henny, czy malowane karykatury. W takim rodzaju biznesu pracują mieszkańcy w większości sezonowo.

Sklepy, czy innego rodzaju zakłady, z usług których korzystają na co dzień kołobrzeżanie to praca i chleb powszedni osób, niezwiązanych bezpośrednio z rynkiem turystycznym. Tego rodzaju działalności należą zazwyczaj do lokalnych przedsiębiorców, którzy postawili na coś, co nie jest przejściowym trendem wakacyjnym, a stanowić może stały rodzaj zatrudnienia dla części osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

02 Marca 2024

Inżynier Budowy - roboty energetyczne

Trakcja S.A.

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Opis stanowiska Organizacja i nadzór nad terminowością wykonywania prac budowlanych oraz dostaw materiałów. Nadzorowanie i koordynowanie prac wykonawczych przez podwykonawców i siły własne....
Więcej

02 Marca 2024

Regionalny przedstawiciel handlowy (rynek polski)

Play Wood LCC

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Opis pracy: Poszukujemy przedstawiciela handlowego, dla którego komunikacja z ludźmi jest wielką przyjemnością, którego głównym zadaniem będą kontakty z kupującymi (sprzedaż B2B) - handel...
Więcej

02 Marca 2024

Kierowca Wywrotki 4-osiowej

POLAQUA Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Świnoujście, ul. Bunkrowa 1

  • ZADANIA: wykonywanie prac ziemnych na terenie budowy; obsługa pojazdu zgodnie z jego przeznaczeniem i zasadami bezpieczeństwa; dbałość o stan techniczny maszyny; współpraca z pozostałymi...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca