W Wałczu ważni są mieszkańcy

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. W Wałczu ważni są mieszkańcy

Rynek pracy jest ciężkim tematem w wielu miejscach w Polsce. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się, że tendencja bezrobocia jest spadkowa, może to być błędne wrażanie, że praca leży na ulicy. Jednak rzeczywistość nie jest tak piękna, jak na pierwszy rzut oka może się wydawać.

Spadek bezrobocia w dużej mierze związana jest z migracjami zarobkowymi mieszkańców do gmin ościennych. Częstym przypadkiem jest także wyjazd za granicę w celu zarobkowym lub wręcz na stałe bądź w dłuższej perspektywie czasowej.

Lokalny Urząd Pracy walczy o wałczan. Większa liczba osób zatrudnionych miejscowo to wzrost ekonomiczny dla gminy, poprawa jakości życia mieszkańców oraz wzrost obrotów w gospodarce lokalnej.

Z ramienia urzędu osoby bezrobotne mają możliwość skorzystania z różnorodnych opcji aktywizacji zawodowej. Programy skierowane są do różnych grup wiekowych z różnym wykształceniem i doświadczeniem zawodowym.

Kto odważny ma możliwość podjęcia dotacji na założenia własnej działalności gospodarczej. Przewidziana kwota na start to około 20 tysięcy złotych, więc warto się postarać. Pieniądze można spożytkować na wyposażenie lub zakup niezbędnych sprzętów do prowadzenia założonej w biznesplanie działalności gospodarczej.

Szereg kursów i szkoleń przewidziana jest dla osób, które chcą się przekwalifikować, zdobyć nowy zawód lub odświeżyć uprawnienia, dzięki którym będą mogli wrócić jako aktywny uczestnik rynku pracy w Wałczu.

Miasto wpiera także rozwój działalności podbiegających pod ośrodki agroturystyczne. Dzięki temu działaniu można otrzymać jednorazowy zastrzyk gotówki, pozwalający na rozruszanie tej ostatnio bardzo modnej gałęzi sektora turystycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

09 Grudnia 2023

Administrator obiektu

STRABAG PFS

zachodniopomorskie / Kołobrzeg

  • Zadania: administrowanie powierzonym obiektem hotelowo-apartamentowym prace gospodarczo-administracyjne: bieżąca kontrola obiektu, zgłaszanie usterek, uszkodzeń koordynowanie usługi...
Więcej

08 Grudnia 2023

Płytkarz

Powiatowy Urząd Pracy w Goleniowie

zachodniopomorskie / Glewice

  • Umiejętność położenia glazury i terakoty/ okładanie ścian oraz podłóg płytkami ceramicznymi Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Uprawnienia: Umiejętność...
Więcej

08 Grudnia 2023

Pracownik budowlany

Powiatowy Urząd Pracy w Świdwinie

zachodniopomorskie / Rzecino

  • wykonywanie prac budowlanych Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Wymagania inne:
Więcej
Więcej ofert pracy

Praca w miastach

Baza ofert

Praca