W Wałczu ważni są mieszkańcy

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. W Wałczu ważni są mieszkańcy

Rynek pracy jest ciężkim tematem w wielu miejscach w Polsce. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się, że tendencja bezrobocia jest spadkowa, może to być błędne wrażanie, że praca leży na ulicy. Jednak rzeczywistość nie jest tak piękna, jak na pierwszy rzut oka może się wydawać.

Spadek bezrobocia w dużej mierze związana jest z migracjami zarobkowymi mieszkańców do gmin ościennych. Częstym przypadkiem jest także wyjazd za granicę w celu zarobkowym lub wręcz na stałe bądź w dłuższej perspektywie czasowej.

Lokalny Urząd Pracy walczy o wałczan. Większa liczba osób zatrudnionych miejscowo to wzrost ekonomiczny dla gminy, poprawa jakości życia mieszkańców oraz wzrost obrotów w gospodarce lokalnej.

Z ramienia urzędu osoby bezrobotne mają możliwość skorzystania z różnorodnych opcji aktywizacji zawodowej. Programy skierowane są do różnych grup wiekowych z różnym wykształceniem i doświadczeniem zawodowym.

Kto odważny ma możliwość podjęcia dotacji na założenia własnej działalności gospodarczej. Przewidziana kwota na start to około 20 tysięcy złotych, więc warto się postarać. Pieniądze można spożytkować na wyposażenie lub zakup niezbędnych sprzętów do prowadzenia założonej w biznesplanie działalności gospodarczej.

Szereg kursów i szkoleń przewidziana jest dla osób, które chcą się przekwalifikować, zdobyć nowy zawód lub odświeżyć uprawnienia, dzięki którym będą mogli wrócić jako aktywny uczestnik rynku pracy w Wałczu.

Miasto wpiera także rozwój działalności podbiegających pod ośrodki agroturystyczne. Dzięki temu działaniu można otrzymać jednorazowy zastrzyk gotówki, pozwalający na rozruszanie tej ostatnio bardzo modnej gałęzi sektora turystycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

12 Czerwca 2024

Konsultant / Konsultantka w Sklepie Firmowym T-Mobile

T-Mobile Polska S.A.

zachodniopomorskie / Koszalin, CH Atrium

  • Zadania, które na Ciebie czekają: 70% bieżąca obsługa klienta i obowiązki salonowe, 30% kontakt telefoniczny z klientami Profesjonalna obsługa Klientów T- Mobile Sprzedaż pełnej gamy...
Więcej

12 Czerwca 2024

Lektor / Korepetytor języka obcego

Moose Polecane Korepetycje Zuzanna Łoś, Marek Łoś Spółka Jawna

zachodniopomorskie /

  • ANGIELSKI, NIEMIECKI, HISZPAŃSKI, FRANCUSKI, WŁOSKI, ROSYJSKI, POLSKI DLA OBCOKRAJOWCÓW JEŚLI: za 2 godziny pracy dziennie chcesz zarabiać od 2.200 do 2.700 zł miesięcznie (w zależności od...
Więcej

12 Czerwca 2024

Lekarz Stomatolog

Medicover Stomatologia

zachodniopomorskie / Szczecin, ul. Malczewskiego 26

  • Zapraszamy do współpracy lekarzy dentystów: posiadających prawo wykonywania zawodu, z m.in. 5-letnim doświadczeniem w leczeniu Pacjentów. Nie wymagamy specjalizacji, stawiamy na doświadczenie!
Więcej
Więcej ofert pracy

Praca w miastach

Baza ofert

Praca