Wykorzystaj, co ci dają

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Wykorzystaj, co ci dają

Nie zawsze życie układa się w ten sposób, że wszystko udaje się od razu. Czasami szczęściu trzeba dopomóc. I tak samo trzeba sobie często dopomóc, poszukując pracy na rynku lokalnym.

W małych miejscowościach problemem może okazać się niewystarczająca ilość zakładów pracy. Jeśli jest mało miejsc, gdzie można poszukać pracy, czasami trzeba sobie dopomóc.

Formy aktywizacyjne dostępne w Urzędzie Pracy sprzyjają zakładaniu nowych działalności gospodarczych. Poza tym z pewnością wiele bezrobotnych osób chętnie skorzysta ze szkoleń oraz kursów.

Wiele, zwłaszcza młodych osób, często pyta o staże. Jest to ciekawa forma, dająca wiele możliwości rozwoju. Tym lepiej dla stażysty, gdyż po ukończeniu tej aktywności, pracodawca ma obowiązek zatrudnienia takiej osoby. Co prawda określony czas to minimum 12 miesięcy i nie ma się pewności, że zatrudnienie będzie trwało nadal, jeśli przekroczony zostanie ten czas. Niemniej jednak nigdy też nie wiadomo, jaka niespodzianka na nas czeka, jeśli podejmiemy wyżej wymieniony staż i ukończymy go. Bo może się okazać, że otrzymamy ofertę życia.

Każda forma aktywizacyjna przynosi nam nowe rozwiązania. Wiele zależy od tego, jak my sami podejdziemy do tematu i na ile wykorzystamy dane nam rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

30 Maja 2023

Barman

Młodzieżowe Biuro Pracy Wałbrzych

zachodniopomorskie / Mrzeżyno

  • obsługa baru, serwowanie napoi alkoholowych i bezalkoholowych, utrzymywanie czystości Wymagania inne: Mile widziany kurs barmański. Wymagana pełnoletność. Wymagana książeczka sanepidowska
Więcej

30 Maja 2023

Pomoc kuchenna

Młodzieżowe Biuro Pracy Wałbrzych

zachodniopomorskie / Mrzeżyno

  • pomoc w zbieraniu i myciu naczyń, inne prace zlecone Wymagania inne: Wymagana pełnoletność i książeczka sanepidowska
Więcej

30 Maja 2023

Kelner

Młodzieżowe Biuro Pracy Wałbrzych

zachodniopomorskie / Mrzeżyno

  • Obsługa gości hotelowych w sali restauracyjnej (bufet), utrzymanie czystości Wymagania konieczne: Wykształcenie: zasadnicze zawodowe Wymagania inne: Mile widziane doświadczenie Pełnoletniość....
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca