Żadna praca niestraszna

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Żadna praca niestraszna

Myślibórz rozbudowuje się prężnie, przy czym nie traci swojego charakterystycznego historycznego charakteru. Zjawisko bezrobocia dotyka wielu regionów Polski. W zachodniopomorskim w zależności od regionu statystyki są na bardzo różnym poziomie.

Zatrudnienie

Na terenie Myśliborza statystyki wskazują tendencję spadkową. W powiecie myśliborskim zatrudnienie nie jest aż tak ogromnym problemem, jaki pojawia się w innych obszarach województwa. Warunki zatrudnienia są na względnie dobrym poziomie. W okolicy funkcjonuje duży zakład z branży drzewnej i tam pracuje wielu myśliborzan.

Kobiety

Nieco gorzej ze znalezieniem pracy mają kobiety. Oferty pojawiają się głównie na stanowiska związane z pracami fizycznymi czy w charakterze kierowców zawodowych. Panie nierzadko przechodzą szkolenia i rozpoczynają swoją drogę zawodową od zmiany kwalifikacji w zawodach postrzeganych jako typowo „męskie”.

Młodzi

W Myśliborzu duży nacisk kładzie się na aktywizację młodych ludzi. Różne formy wsparcia cieszą się sporym zainteresowaniem. Wiele osób podejmuje się założenia własnej działalności gospodarczej lub korzysta z wielu szkoleń, które mogą zagwarantować im pracę.

Kwalifikacje

Myśliborzanie są jednymi z najsłabiej wykształconych mieszkańców zachodniopomorskiego. Najwięcej osób ma wykształcenie podstawowe lub zawodowe. Tutejszy rynek jest w miarę stabilny, jednak rośnie zapotrzebowanie na zawody fachowe, jak stolarz czy fryzjer, a odpowiednie formy szkoleń mogą dostarczyć nową, wykwalifikowaną kadrę odpowiadającą potrzebom rynku pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

28 Września 2023

Specjalista BHP

B-Service Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Prowadzenie nadzoru bhp na budowie Kompletacja dokumentacji bhp Opracowywanie i opiniowanie ibwr Sprawdzanie dokumentacji pracowniczej Kontrola uprawnień Współpraca z kierownikiem budowy...
Więcej

28 Września 2023

Szef kuchni w Kantynie Pracowniczej

Sodexo Polska Spółka z o. o.

zachodniopomorskie / Stargard

  • Opis stanowiska Zarządzanie podległym zespołem, Przygotowanie posiłków śniadaniowych i obiadowych, Dbanie o porządek i przestrzeganie zasad higieny, Utrzymanie standardów BHP Wymagania Minimum...
Więcej

28 Września 2023

Doradca Klienta

Bank Pocztowy S.A.

zachodniopomorskie / Kołobrzeg

  • Poszukujemy osoby, która: pracowała w sprzedaży produktów bankowych, finansowych lub telekomunikacyjnych (jeśli nie masz doświadczenia, możesz je zdobyć na stanowisku Młodszego Opiekuna...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca