Masz dziecko? Możesz liczyć na zwrot kosztów

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Masz dziecko? Możesz liczyć na zwrot kosztów

Kiedy w Człopie osoby bezrobotne mają małe dzieci lub opiekują się osobami w pełni zależnymi od nich samych, ciężko jest podjąć zatrudnienie. Często poza kwestiami zarobkowymi, górę biorą rodzinne więzi.

Zgłaszając się do pośredniaka, mieszkańcy Człopy mają możliwość skorzystania z wielu form aktywizacyjnych. Dość często problemem stają się dzieci, które nie mogą pozostać same w domu i to staje się powodem, dla którego najczęściej matka nie pracuje.

W związku z powyższym, gdy bezrobotny podejmie pracę, przysługuje mu przez okres maksymalnie 6 miesięcy zwrot kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną. W przypadku, gdy podejmowany jest staż, szkolenie, przygotowanie zawodowe dorosłych (warunkiem koniecznym jest osiąganie z tego tytułu przychodów miesięcznych nieprzekraczających minimalnego wynagrodzenia za pracę) bezrobotny może liczyć na refundację nawet do 12 miesięcy.

Jeśli chodzi o wiek dziecka (dzieci), na które przysługuje refundacja, określono go na 6 lat maksymalnie. Sprawując opiekę nad osobą zależną, nie ma określonego progu wieku.

Kwota refundowana przysługuje w wysokości maksymalnie połowy podstawowej kwoty zasiłku dla bezrobotnych w przeliczeniu na dziecko, które wymaga opieki i na opiekę którego zostały poniesione koszty.

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

02 Marca 2024

Inżynier Budowy - roboty energetyczne

Trakcja S.A.

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Opis stanowiska Organizacja i nadzór nad terminowością wykonywania prac budowlanych oraz dostaw materiałów. Nadzorowanie i koordynowanie prac wykonawczych przez podwykonawców i siły własne....
Więcej

02 Marca 2024

Regionalny przedstawiciel handlowy (rynek polski)

Play Wood LCC

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Opis pracy: Poszukujemy przedstawiciela handlowego, dla którego komunikacja z ludźmi jest wielką przyjemnością, którego głównym zadaniem będą kontakty z kupującymi (sprzedaż B2B) - handel...
Więcej

02 Marca 2024

Kierowca Wywrotki 4-osiowej

POLAQUA Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Świnoujście, ul. Bunkrowa 1

  • ZADANIA: wykonywanie prac ziemnych na terenie budowy; obsługa pojazdu zgodnie z jego przeznaczeniem i zasadami bezpieczeństwa; dbałość o stan techniczny maszyny; współpraca z pozostałymi...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca