W Człopie przydałby się inwestor

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. W Człopie przydałby się inwestor

Struktura gospodarcza Człopy to dwa sektory. Dominuje tu rolnictwo i turystyka. Przewaga rolnictwa nad innymi branżami jest dominująca, biorąc pod uwagę udział w gospodarce lokalnej oraz strukturze osób pracujących w gospodarstwach.

Gospodarstwa

Na terenie gminy znajduje się bardzo dużo gospodarstw rolniczych. Ich wielkość oraz jakość wpływa nie tylko na rodzaj upraw i hodowlę zwierząt, ale także na zatrudnienie. Te gospodarstwa, które są większe, wykazują także zapotrzebowanie na pracowników, czyli zdarza się, że zatrudniają dodatkowe osoby do pracy.

Dostosowanie

Struktura bezrobocia w gminie Człopa ma charakter zmienny z tendencją spadkową. Jednak ogólna sytuacja na lokalnym rynku pracy jest mało korzystna.

Wykształcenie

Osoby posiadające wyższe wykształcenie słabo mogą odnaleźć się w strukturze rolniczej. W związku z panującym na rynku pracy w Człopie trendem rolniczym zazwyczaj młodzi ludzie wyjeżdżają poza teren gminy w poszukiwaniu pracy do większych miast.

Inwestycje

Na terenie Człopy przydałby się inwestor, dzięki któremu mieszkańcy nieprowadzący gospodarstw rolnych mogliby także podjąć zatrudnienie. Z pewnością  bezrobocie występujące na tym terenie zmniejszyłoby się znacznie. Przede wszystkim nastąpiłby wzrost gospodarczy na lokalnym rynku pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

30 Września 2023

Pielęgniarka

Health Resort & Medical Spa Panorama Morska

zachodniopomorskie / Jarosławiec (pow. sławieński, gm. Postomino)

  • Praca w przychodni POZ, w punkcie pobrań Praca w punkcie szczepień (opcjonalnie Wykształcenie min. średnie medyczne - preferowane ukończone studia licencjackie/magisterskie na kierunku...
Więcej

30 Września 2023

Sprzedawca - Doradca Klienta

MONNARI TRADE S.A.

zachodniopomorskie / Kołobrzeg, C.H. Karuzela

  • Salon Monnari Praca od zaraz Praca dla osób z doświadczeniem i bez doświadczenia Od kandydatów oczekujemy: doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku wykształcenia min. średniego z...
Więcej

30 Września 2023

Pracownik Kompletacji Zamówień

Selgros Cash&Carry

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Do Twoich zadań będą należeć m.in.: kompletacja towaru zgodnego z zamówieniem, rejestrowanie pobranego towaru, właściwe zabezpieczanie towaru i przygotowanie go do załadunku, udział w...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca